Výsledky 2018

Podzimní městský přebor, Brno-Lesná, 20.10.2018
Výsledky zde

Memoriál J.Starého, Blansko, 13.10.2018
Výsledky zde.

Vyškovský Hrošík, 13.10.2018
Minulý víkend se uskutečnily závody Vyškovský hrošík. Náš klub reprezentovalo 7 závodníků. Každý z našich plavců se představil ve dvou disciplínách. Holky si navíc zaplavaly také kraulovou štafetu. Ve velké konkurenci se nejlépe dařilo Tomovi, který se na znakové padesátce umístil na krásném pátém místě. Pochválit ale musíme všechny, protože si ze závodů odvezli spoustu osobáčků! 
Výsledky zde.

Malá cena města Znojma, Znojmo, 6.10.2018
Na malú cenu Znojma sme sa vydali z plného tréningového zaťaženia aby sme zistili našu výkonnosť na začiatku sezóny. Bude na čom stavať, závody sme zakončili pomerne úspešne až na jeden zábavne zbabraný štart, z ktorého bude dobrá historka. Ženskú časť tvorila pätica v zložení Anička, Eliška, Mirka, Kája a Iva. Každej z menovanej sa podarilo minimálne v dvoch disciplínach si vytvoriť osobné maximum, čo je na začiatku sezóny priam famózne. Najlepším výkonom ale potešila Mirka Zubrová, ktorá si domov vezie prvú medailu v sezóne, bronz v disciplíne 50m prsia. Kája Tezzele zvládla úspešne svoj prvý 50-kový 4-boj, kde si zaplávala pekné časy. Anička s Eliškou sa nám predstavili v rovnakých disciplínach a dokonca dvakrát aj v spoločnej rozplavbe a teda mohli medzi sebou závodiť. V priamom súboji na 100m znak bola úspešnejšia staršia Anička a na 100m voľný spôsob zas mladšia Eliška, ktorú toto víťazstvo nad staršou kolegyňou veľmi potešilo, vytvorila si zároveň osobné maximum. Iva Hlavenková mala náročnejší vstup do sezóny, keďže postúpila do vyššej kategórie plávala 100m znak aj 100m prsia. Obe disciplíny zvládla bravúrne a vytvorila si nové osobné maximá. Z chlapskej stránky sa na pretekoch objavila, mimo trénera, dvojica odvážlivcov. Starší z dvojice, Jakub Hlavenka, sa predstavil na troch 100m disciplínach, motýlik, na znaku v osobnom rekorde a voľný spôsob. Ten Kuba pojal doslova voľný spôsob, pretože celú trať zápasil so svojimi plavkami, ktoré ho zjavne spomaľovali. Tom Schneider, najmladší člen našej výpravy, súťažil v kategórií so staršími, no dokázal im perfektne konkurovať. Na disciplíne 50m motýlik a 50m voľný spôsob vyhral svoju rozplavbu v osobných rekordoch samozrejme. Hlavne na krauliarskej päťdesiatke to bol fenomenálny výkon. K tomu všetkému ešte pridal malý osobák aj na 50m znak. Prvé závody v sezóne hodnotíme teda veľmi pozitívne, deťom gratulujeme a ďakujeme rodičom za ich podporu. Tešíme sa na pokračovanie. Výsledky zde.

Letní pohár Moravy, Prostějov a Jičín, 23.-24.6.2018
O uplynulém víkendu proběhly vrcholné soutěže pro desetileté, resp.jedenáctileté plavce - Poháry Moravy. Náš klub reprezentovali sourozenci Hlavenkovi a Lucie Sochorová. Ivča s Kubou se dokázali na závěr sezóny vybičovat a každý svůj start proměnili v osobní rekord. Lucka předvedla skvělé výkony na hranici nebo za hranicí svých osobních rekordů, jen škoda, že se chybnou obrátkou připravila o sice nepopulární, ale krásné čtvrté místo! Všem třem děkujeme za bojovnost, kterou předvedli ve všech svých závodech a zároveň gratulujeme k osobním rekordům. Všem našim plavcům i fanouškům přejeme krásné léto a pohodové prázdniny! Výsledky zde.

Krajský přebor staršího žactva, Brno - Lesná, 9.-10.6.2018
Výsledky zde

Krajský přebor mladšího žactva, Blansko, 2.6.2018
V sobotu 2.června se v Blansku konal Krajský přebor žactva ročníků 2007-2008. Tyto závody jsou nominací na vrchol letní sezony této věkové kategorie, kterým je Pohár Moravy. Náš klub reprezentovalo celkem 6 závodníků. Přestože nikdo nezůstal bez osobního rekordu a díky Lucii Sochorové máme i bronzovou medaili. Přestože nikdo nezůstal bez osobního rekordu a díky Lucii Sochorové máme i bronzovou medaili, zůstali naši plavci trošku za očekáváním. Nezbývá než doufat, že předvedené výkony budou stačit na zmíněný Pohár Moravy a tam se se sezonou rozloučíme jak se patří. Výsledky zde.

Oddílové závodečky, Brno-Ponávka, 27.5.2018
36 dětí se dnes zúčastnilo našeho prvního oddílového závodečku. Gratulujeme všem za skvělé výkony a těšíme se, že s námi budete závodit i nadále. Výsledky zde

Velká cena Kuřimi, 19.5.2018
Uplynulou sobotu jsme se úspěšně zúčastnili Velké ceny Kuřimi. Mezi 200 závodníky z 15 plaveckých klubů startovalo 12 našich mladých plavců. Poprvé si s námi atmosféru závodů vyzkoušela i Estellka Bartošová, která překonala počáteční nervozitu, bojovala ze všech sil, předvedla krásné výkony a nakonec výborně zapadla do kolektivu!
Celkově jsme z kuřimského bazénu vylovili 5 medailí a už tradičně několik smolných, ale krásných čtvrtých míst.
Hlavním závodem byly prsařské disciplíny, kde naše Ema Velíková vybojovala výborné druhé místo a odvezla si i malý stříbrný pohár! Po skončení závodů zůstal čas a tak se naši malí plavci dostatečně vyřádili na aktrakcích kuřimského wellness. A protože to pro většinu našich závodníků byly letos poslední závody, děkujeme jim za vzornou reprezentaci klubu a gratulujeme jim k výkonům, které v letošní sezóně předváděli. Dělali jste nám radost! 
Výsledky zde.

Moravskoslezská liga nejmladšího žactva, Kopřivnice, 5.5.2018 (25m)
V sobotu brzy ráno jsme se s deseti našimi nejmladšími plavci vydali do Kopřivnice, abychom poměřili síly s konkurencí. Kromě už ostřílených závodníků s námi vyrazili i naši benjamínci - Filip a Dominik Durnovi, kteří vyrazili na své první mimobrněnské závody. Pořadatelé se patrně inspirovali v biatlonu, neboť vyhlašovali prvních šest závodníků v disciplíně a čtvrtému v pořadí pověsili na krk opravdickou bramborovou medaili. Naši závodníci vybojovali 1 zlatou, 3 bronzové, 5 bronzových a 6 bramborových medailí. Skutečným zážitkem byly tentokrát naše štafetové závody. V dopoledním bloku plavali štafetu kluci - štafetu rozjel Tom Schneider, následoval Dominik s Filipem a neskutečným finišem vytáhl naši štafetu z pátého na skvělé třetí místo František Málek. Odpoledne na závěr celých závodů nastoupila ke svému štafetovému závodu děvčata, která ve složení Julie Sochorová, Ema Velíková, Amálka Málková a Mirka Zubrová vybojovala zlaté medaile! Gratulace ovšem patří VŠEM, protože nebyl nikdo, kdo by si nevytvořil osobní rekord! Navíc jsme vystupovali jako tým, vzájemně jsme se povzbuzovali a celou sobotu si užili. Děkuji za pomoc i všem zúčastněným rodičům!
Výsledky zde.


Cena třebovské lokomotivy, Česká Třebová, 21.4.2018 (25m) 
V sobotu sme sa v skorých ranných hodinách vydali na závody do České Trebové v zložení Adéla Dadáková, Lucka Sochorová, Anička Krehliková a tréner Sam. S veľkou konkurenciou na závodech sa naše dievčatá popasovali veľmi dobre a odniesli odmenu vo forme veľkých osobákov. Lucka Sochorová sa predstavila v 5 disciplínach a hneď v 4 z nich si záplavala osobné rekordy. Za zmienku stojí spomenúť výsledky z disciplín 100m polohovka a 100m znak, kde sa so svojimi časmi 1:27,19 a 1:25,45 prvýkrát dostala pod hranicu 1 min a 30s. Vo svojej hlavnej disciplíne 100m prsia, v ako jedinej nezaznamenala osobný rekord, no napriek tomu získala 3. miesto vo svojej kategórii. Anička Krehlíková si vo všetkých 4 štartoch pripísala svoj najlepší zaznamenaný čas. Na trati 200m znak si vytvorila osobný rekord skoro o 5 s a v jej hlavnej disciplíne 100m prsia zvíťazila o 6 stotín v klubovom súboji nad svojou tímovou kolegyňou Luckou. Adéla Dadáková si užila svoj premierový štart v náročnej disciplíne 100m motýlik. Všetky tri dievčatá plávali disciplínu 100m polohový závod a interný súboj vyhrala práve Adéla, ktorá skončila na 6. mieste vo svojej kategórii s osobným rekordom 1:26,18. Celý závod prebiehal bez problémov, dievčatám za výsledky gratulujeme.
Výsledky zde.


Cena města Blanska, 14.4.2018 (25m)
V sobotu 14. dubna jsme se vydali na závody do Blanska. Ve velké konkurenci osmnácti klubů si našich osm statečných závodníků vybojovalo několik pěkných osobních rekordů a hezkých umístění.
Výsledky zde.

Brněnská šipka, 8.4.2018 (25m)

Stručně a výstižně z Brněnské šipky - závodů, pořádaných naším plaveckým klubem: Reprezentovalo nás 16 závodníků, kteří se postavili na start v 61 závodech, padlo 53 osobních rekordů, získali jsme 12 medailí, vybojovali 2 postupy do finále a v bodování plaveckých oddílů jsme skončili na skvělém druhém místě! Pochvalu zaslouží všichni za vzorný a bojovný přístup k závodům, povzbuzování kamarádů a skvělé výkony! Poděkování patří také našim dvěma benjamínkům Filipovi a Dominikovi Durnovým, kteří se odvážně postavili na start našich závodů a vybojovali své první plavecké medaile! Gratulujeme všem našim mladým závodníkům! Výsledky zde.

Otevřený městský přebor žactva, Brno, 24.3.2018 (25m)

Dnes se v plaveckém bazénu na Lesné konal tradiční Městský přebor žactva, který se otevřel nejen pro závodníky z ostatních jihomoravských klubů, ale i ze sousedního Slovenska. V této konkurenci vybojovali naši plavci 1 zlatou, 3 stříbrné a 2 bronzové medaile. Navíc se umístili šestkrát na krásném, ale smolném čtvrtém místě. Vyzdvihnout musíme především výkony Lucky Sochorové, Elišky Nesejtové a Adély Dadákové.Lucka se po delší době závodně probudila, všech 5 svých startů proměnila v krásné osobní rekordy a v hlavních disciplínách získala zlatou a stříbrnou medaili. Eliška měla dnes neskutečnou formu. Ve všech disciplínách, v kterých startovala si vytvořila obrovské osobáky a navíc vybojovala bronz na 100m delfín! Adéla kromě předčasného startu na kraulové dvoustovce, vylepšovala v ostatních disciplínách svoje osobáky. Na závěr potom pokořila hranici 1:20 na kraulové stovce a to hned o 2,4 sekundy časem 1:17,60.Pochvalu ovšem zaslouží i ostatní! Barča Kalová vybojovala svoji první medaili, když získala bronz na 50m prsa. František Málek předvedl parádní výkon na krátké polohovce a bral stříbrnou medaili a konečně Kuba Hlavenka skončil druhý v náročné disciplíně 200m delfín. Většina našich nejmladších si dnes také vyzkoušela premiérově delší disciplíny, v kterých dosud nikdy nezávodili. Bojovali ze všech sil a předvedli krásné výkony! Takže VŠEM, kteří dnes závodili, patří poděkovaní za reprezentaci klubu a gratulace k předvedeným výkonům! Výsledky zde.


Laguna Cup, Třebíč, 17.3.2018

V brzkých hodinách jsme se minulou sobotu vydali do Třebíče na 4.ročník Laguna cupu. Celý den se nesl ve znamení osobních rekordů, ale bohužel i čtvrtých míst. I takový je tento krásný sport. Nicméně vlajku Plaveckého klubu dokázal vynést na stupně vítězů Tom Schneider, štafeta doplňená o trenéra a hlavně - Mirka Zubrová (!), která konečně přetavila tréninkovou píli v první medaili!
Děkujeme za účast a gratulujeme k osobním rekordům. Výsledky zde.


Blanenský závod, 3.3.2018 (25m)

Dnes se v Blansku konal již 15.ročník plaveckých závodů pro nejmenší děti. V konkurenci více než 200 závodníků z 23 plaveckých oddílů jsme získali 1 zlatou, 1 stříbrnou, 2 bronzové a 2 bramborové medaile :-) ! Navíc naši plavci vybojovali další čtyři umístění v první desítce a překonali 13 osobních rekordů (OR)! Pochvalu zaslouží nejen medailistky - Ema Velíková a Amálka Málková, ale všichni, kteří se dnešních závodů zúčastnili:
Gabča Blatná - výborný výsledek na 50m znak v osobním rekordu
Vojta Brázda - přestože mu po startu spadly brýle, bojoval a vytvořil si velký osobák na prsařské padesátce
Barča Kalová - skvělé 5.místo a OR na 50m znak
Filip Kunc - vylepšil svá maxima jak na kraul tak na prsa
Fanda Málek - vybojoval 7.místo na 50m znak
Julča Sochorová - předvedla výrazné zlepšení OR na 50m kraul a přidala krásné 6.místo ve znaku
Pája Prokešová - poprvé startovala v padesátimetrových tratích
Iva Hlavenková - po delší nemoci si dokázala vytvořit osobák na 50m prsa
Tom Schneider - dvakrát 4.místo, gratulujeme!
Po skončení závodů se dětem jako vždy otevřela skokanská věž, což si naši malí plavci zaslouženě užili!
Výsledky zde.

České Budějovice, 24.2.2018


V sobotu jsme se zúčastnili mezinárodních závodů v Č. Budějovicích. Za přítomnosti 30-ti převážně českých klubů, včetně těch největších - Bohemians Praha a Slavia VŠ Plzeň, jsme ale zanechali vzkaz: počítejte s námi! Spojení dvou ročníků do jedné kategorie nám sice medailové umístění nepřineslo, nicméně si vezeme spoustu osobních rekordů!

Nejblíže vylézt "na bednu" měla Lucka Sochorová, která se na 100m prsa umístila v kategorii na 10. místě, resp. 2. ve svém ročníku. Eliška Nesejtová se na trati 200m polohový závod zlepšila o 12 vteřin a časem 3:30, 87 obsadila 30., resp. 9.místo. Z kluků se nejlépe vedlo Ondrovi P., když se na trati 50m motýlek zlepšil o 14 vteřin(!). Matěj Říha po nepovedeném startu na 50m motýlek vzchopil na 200m znak a svoje životní maximum posunul o 3 vteřiny. V náročném a dlouhém programu závodů se naše kvarteto vydalo reprezentovat klub ve smíšených polohových i kraulových štafetách. Závodníkům děkujeme za účast, gratulujeme k osobním rekordům a velké díky patří jak rodičům našich svěřenců, tak hostitelské rodině, která poskytla veškerý komfort, který naši závodníci potřebovali. Zároveň děkujeme pořadatelům PLAVÁNÍ České Budějovice za krásné závody a budem se těšit na další ročník! Výsledky zde.

O ceny zakladatelů brněnského plavání, Brno - Lužánky, 24.2.2018 (50m)


Chvíli po zisku druhé zlaté medaile Ester Ledecké, jsme se vydali bojovat do brněnské padesátky O ceny zakladatelů brněnského plavání. Většina našich dětí plavala v kategorii s o rok staršími, takže to cinklo pouze dvakrát a to zásluhou znakařek - Lucie Vyskočilová skončila třetí v disciplíně 100m znak a Gabriela Blatná byla bronzová na poloviční trati. Ale ani ostatní nezůstali pozadu a ve velkém zlepšovali své osobní rekordy. Výborných výsledků dosáhla Barča Kalová, Mirka Zubrová, Vojta Brázda a František Málek. Menší osobáčky si zaplavali Julča Sochorová, Filip Kunc a Miki Zingaro. Pochvalu si ovšem zaslouží i Simon Janeček, který je stále závodním začátečníkem a byť končí v poli poražených, stále se zlepšuje o desítky sekund! Dnes například vylepšil svoje maximum o 25 sekund na 50m kraul a o 14 sekund na 50m prsa! Gratulujeme! Díky všem za jejich bojovnost, udělali jste nám radost :-) ! Výsledky zde.


Brněnský tučňáček, 27.-28.1.2018 (25m)

Tento víkend čekalo družstvo B první letošní závody. Jelikož řádí nějaký bacil, dorazili jsme na Lesnou pouze ve čtyřčlenné sestavě Blatná, Kalová, Schneider a Janeček.O první zmiňované, Gabriele Blatné, jsme již psali ale přesto se sluší ještě jednou Gabče poděkovat za snahu a čas. Doufáme, že se jí s námi na závodech líbilo a že si to s námi ještě nejednou zopakuje :-)
Simon Janeček sice závodní premiéru za sebou již má, ovšem nyní poprvé si vyzkoušel "pětadvacítku" na Lesné. Simon si na všech svých třech startech (znak, prsa a kraul, vždy 25m) vylepšil osobní rekordy a i jemu musíme znovu pogratulovat, jak se vypořádal s programem závodů. 
Gabriela byla sice na závodech poprvé, Simon podruhé, ovšem další členové jsou v podstatě "ostřílení" závodníci. O nejlepší výsledek klubu se postarala Barbora Kalová. Trať 25m prsa "prolétla" ve fantastickém osobním rekordu 0:24,67. Původní osobní rekord měl hodnotu 0:25,8 a Barča obsadila krásné 7 místo.
Tomík Schneider nemůže zatím najít závodní pohodu. Nejblíže k osobnímu rekordu byl na trati 25m prsa, kde časem 0:30,01 zaostal za svým životním maximem o půl vteřinky. Tomík na této trati obsadil 25.příčku.
Všem výše zmiňovaným děkujeme za účast, gratulujeme k osobním rekordům a díky patří samozřejmě i rodičům. Výsledky zde.

Výsledky 2017

Brno cup, Brno, 16.12.2017 (25m)

Pouhé dva dny po úspěšném Mikulášském víceboji se někteří z našich plavců zúčastnili mezinárodních závodů v brněnské pětadvacítce na Lesné. Naši plavci opět dokázali posunout hranici svých osobních rekordů, vylovili celkem 7 cenných kovů a předvánoční atmosféru si zpříjemnili ochutnávkou cukroví:-)! Výsledky zde.
18.12.2017 

Mikulášský víceboj, Kuřim, 14.12.2017 (25m)

Netradičně ve všední den jsme se včera zúčastnili Mikulášského víceboje v Kuřimi.
Mladší plavci plavali všemi způsoby 25m metrové tratě, starší 50m tratě. Jednotlivé disciplíny se nevyhodnocovaly zvlášť, ale časy se sčítaly a vyhlašovali se tři nejlepší plavci celého víceboje.
Za náš Tým vybojoval zlato Tom Schneider, stříbro Amálka a František Málkovi a bronz Lucie Sochorová. Pochvalu ovšem zaslouží všichni zúčastnění nejen za předvedené výkony (bojovnost a osobní rekordy), ale i za povzbuzování kamarádů. Bylo to super! Výsledky zde.
18.12.2017

Pohár Moravy 10 a 11 letých, Karviná a Havířov, 2.12.2017 (25m)

Vrchol zimní sezóny je úspěšně za námi. Včera bojovali naši plavci na dvou frontách - desetiletí v Karviné a o rok starší v sousedním Havířově. V Karviné nás reprezentovala Eliška Nesejtová a Lucie Sochorová, Jakub Hlavenka bohužel onemocněl. Eliška svých 6 startů proměnila v 5 krásných osobáčků a nejvýše se umístila na 100m delfín - 14.místo na celé Moravě! Lucka zabodovala hlavně ve "svých" prsařských disciplínách, v nichž se probojovala mezi desítku nejlepších - 6. a 9.místo! V Havířově za naše barvy bojovala Anička Křehlíková s Adélou Dadákovou a Luckou Vyskočilovou. Anička se blýskla především na trati 200m prsa, kdy svůj měsíc starý osobní rekord vylepšila o 12 sekund a brala celkové 14.místo! Lucka skončila ještě o stupínek výš na stejně dlouhé znakařské trati a svůj osobní rekord vylepšila o celých 6 sekund! A Adéla si nechala svůj nejlepší výkon až na závěr, kdy o 10 sekund zlepšila svůj závod na 200m polohově a skončila na pěkném 17.místě. Děkujeme našim holkám za bojovnost a gratulujeme k jejich výkonům! Výsledky zde.
6.12.2017

Krajský přebor žactva, Brno, 18.-19.11.2017 (25m)

V sobotu nás na Krajském přeboru staršího žactva zastupoval jen Miki Zingaro,který své tři starty proměnil ve dva osobní rekordy. Gratulujeme! Výsledky zde.
6.12.2017

Krajský přebor mladšího žactva, Blansko, 11.11.2017 (25m)

Dvě medaile z Krajského přeboru! Dnes se v Blansku uskutečnil Krajský přebor mladšího žactva, který je zároveň nominací na vrchol zimní sezony - Pohár Moravy. Některé disciplíny se nám vyvedly skvěle, jiné méně, ale potěšující je bojovnost našich závodníků, kteří v každém závodě nechali všechny své síly, navíc Lucie Sochorová zviditelnila náš klub na stupních vítězů. Za vzornou reprezentaci klubu jsme naše závodníky vzali do místní vyhlášené cukrárny :-) ! Výsledky zde.
14.11.2017

Moravskoslezská liga nejmladšího žactva, Brno, 4.11.2017 (25m)

V sobotu 4.listopadu jsme se zúčastnili kvalitně obsazených plaveckých závodů na Kraví Hoře. V konkurenci 22 plaveckých oddílů jsme zásluhou Emy Velíkové získali dvě medaile, nesčetněkrát jsme našim malým plavcům gratulovali k osobním rekordům a do týmu přivítali i tři nováčky (Lucinku Tučkovou, Terezku Hrazdilovou a Simona Janečka), kterým děkuji za odvahu, trpělivost a bojovnost! Všem našim malým plavcům gratulujeme k dosaženým výsledkům!
7.11.2017

Otevřený městský přebor žactva, Brno, 25.3.2017 (25m)

V sobotu 21.října se v brněnské pětadvacítce na Lesné konal Otevřený městský přebor žactva, kterého se kromě všech brněnských plaveckých oddílů zúčastnilo více než deset oddílů mimobrněnských, takže se ze závodů stal úmorný maraton. Statistika Plaveckého klubu Brno:
19 plavců, 85 startů, z toho 70 osobních rekordů, 10 medailí a 2 diskvalifikace za předčasný start.
Vzhledem k tomu, že závody končily až v podvečer, bojovali naši závodníci i s únavou. Všem děkujeme za výdrž a gratulujeme k výkonům, které nás velmi potěšily! Výsledky zde.
23.10.2017

Vyškovský hrošík, Vyškov, 14.20.2017 (25m)

Bez mála 30 plaveckých klubů se v sobotu sjelo na závody do Vyškova.V této nabité konkurenci se našich šest plavců neztratilo. Z dvanácti startů padlo 11 osobních rekordů a přestože to na medaile nestačilo,umístili se naši závodníci v přední polovině startovního pole.Nálada byla výborná, na závěr si děti užily atrakce akvaparku a spokojení odjížděly domů. Výsledky zde.
23.10.2017

Mezinárodní plavecké závody, Lipsko, 23.9 - 24.9.2017 (50m)

Skvělý start do sezony, tři medaile z mezinárodních závodů! Stejně jako ostatní brněnské plavecké kluby jsme dostali pozvánku na mezinárodní závody do Lipska. Nakonec jsme jeli dohromady jen s brněnským klubem Krokodýl Brno a blanenským ASK Blansko. Z našeho týmu byli vybráni plavci, kteří se v loňské sezoně probojovali na Pohár Moravy. Z původních pěti plavců nakonec odjely tři děvčata - Adéla Dadáková, Anička Křehlíková a Eliška Nesejtová. Neodjížděli jsme s velkým očekáváním - začátek sezony, provizorní tréninkové podmínky při odstávce domovského bazénu v Kohoutovicích,navíc se závody konaly na "dlouhém" padesátimetrovém bazénu. Jeli jsme si závody užít a vezeme medaile a spoustu osobních rekordů! Anička vybojovala na prsařských tratích 2 medaile, Adéla přidala bronz z polohového závodu a Eliška trošku doplatila na to, že startovala v kategorii s o rok staršími, ale i tak podala výborné výkony. Gratulujeme! Byl to super víkend a skvělá atmosféra v celém týmu, za což patří dík i novým kamarádům z Krokodýlu a Blanska! Výsledky zde.
27.9.2019

Pohár Moravy 10 letého žactva, Havířov, 17.6.2017 (25m)

V sobotu 17.června se v Havířově konal přebor Moravy pro desetileté žactvo. Na tuto vrcholnou soutěž mladšího žactva se z našich plavců probojovala Eliška Nesejtová a Jakub Hlavenka. Přestože na medailová umístění nedosáhli, gratulujeme jim k předvedeným výkonům, neboť ze sedmi startů padlo 6 velkých osobních rekordů! Výsledky zde. Ve stejný den se konala obdobná soutěž pro jedenáctileté v Prostějově, kam se z našich plavců probojovala Adéla Dadáková a Lucie Vyskočilová. Nakonec se ale pro nemoc těchto závodů nezúčastnily. Všem našim svěřencům děkujeme za super sezónu, přejeme pěkné léto plné krásných zážitků a už teď se na vás těšíme v sezóně příští! 
19.6.2017

Krajský přebor 10 a 11 let, Blansko, 3.6.2017 (25m)

V sobotu 3.června se v Blansku konal Krajský přebor mladších žáků. Jednalo se o nominační závod na vrchol sezony, Pohár Moravy. Škoda, že z původně deseti přihlášených našich závodníků, do Blanska dorazili jen dva - Eliška Nesejtová a Jakub Hlavenka. Oba si téměř ve všech svých startech vytvořili krásné osobní rekordy. Gratulujeme a věříme v jejich účast na Poháru Moravy v Havířově! Výsledky zde.
5.6.2017

Krajský přebor žactva Brno, 27.-28.5.2017 (25m)

V sobotu se tři naši nejstarší závodníci zúčastnili Krajského přeboru žactva, který se konal v brněnské pětadvacítce na Lesné. Přestože si všichni vytvořily velké osobní rekordy, na medaile to bohužel nestačilo. Důležité je, že se zlepšujeme a máme chuť závodit. Gratulujeme k osobáčkům a děkujeme za účast! Výsledky zde.
29.5.2017

Velká cena města Kuřim, 20.5.2017 (25m)

V sobotu 20.května se naši nejmladší vydali na své letošní poslední závody a sezonu zakončili ve velkém stylu! Vytvořili si spoustu osobních rekordů, vybojovali celkem 12 medailí a navíc Lucie Sochorová zvítězila v hlavním závodě na 50m prsa a z Kuřimi si tak odvezla pohár! Zpestřením závodů byla polohová štafeta mix (2 trenéři + 2 závodníci). Trenérky Martina s Petrou také podpořily svůj tým a přes výborný výkon všech členek štafety na nás zbyly bramborové medaile. Každopádně závody jsme si všichni užili, atmosféra byla vynikající a za odměnu si děti vyzkoušely atrakce místního akvaparku. Děkujeme našim malým závodníkům za bojovnost a gratulujeme k parádním výkonům! Výsledky ke stažení zde.
21.5.2017

Cena města Blanska, 13.5.2017 (25m)

V sobotu 13.května vyjeli po delší odmlce na závody do Blanska naši starší závodníci. Škoda, že z osmi přihlášených se závodů zúčastnili pouze tři. V kategorii s o rok staršími sice na medaile tentokrát nedosáhli, ale několik pěkných osobních rekordů si naši závodníci vytvořili. Všem třem statečným gratulujeme! Výsledky ke stažení zde.
15.5.2017

Moravskoslezská liga nejmladšího žactva, Kopřivnice, 22.4.2017 (25m)

V sobotu brzy ráno jsme vyrazili směr Kopřivnice, kde se konala Moravskoslezská liga nejmladšího žactva. Naše mladé naděje nám udělaly radost, vybojovaly celkem 11 medailí a potvrdily stále se zlepšující výkonnost. Bojovaly, fandily a užily si i spoustu legrace. Všem k předvedeným výkonům gratulujeme. Výsledky ke stažení zde.
24.4.2017

Brněnská šipka, Brno, 9.4.2017 (25m)

Uplynulou neděli jsme v malém bazénu na Ponávce pořádali své první plavecké závody Brněnskou šipku. Premiéra to byla opravdu vydařená. Zásluhou našich plavců jsme vybojovali celkem 35 medailí (14 zlatých, 10 stříbrných a 11 bronzových) a v celkovém bodování získal náš Plavecký klub Brno historické prvenství v soutěži týmů. Téměř všichni naši plavci vylovili alespoň jednu medaili a těm, co se to nepodařilo, gratulujeme alespoň k vylepšení svých osobních rekordů. Všem našim plavcům patří velký dík za příkladný přístup k závodům, bojovnost a našim nejmenším a nováčkům v týmu za odvahu, se kterou do závodů nastoupili. Děkujeme! Výsledky ke stažení zde.
11.4.2017

Otevřený městský přebor žactva, Brno, 25.3.2017 (25m)

V sobotu 25.března jsme se zúčastnili Otevřeného městského přeboru žactva. Závody se konaly v plaveckém bazénu na Lesné a kromě brněnských oddílů startovali např. i plavci z Kroměříže, Kuřimi, Znojma či Uherského Brodu. Škoda, že z původně 19 našich přihlášených závodníků nakonec startovalo pouhých devět. Ale všech devět statečných podalo výborné výkony a zaslouží pochvalu! Kromě zisku čtyř zlatých medailí si všichni vytvořili velké osobní rekordy a potvrdili, že příprava se ubírá správným směrem. Gratulujeme, udělali jste nám radost! Výsledky ke stažení zde.
27.3.2017

Blanenský závod, 4.3.2017 (25m)

V sobotu se naši plavci zúčastnili plaveckých závodů v Blansku a bylo je vidět! Celkem vybojovali 7 medailí, navíc získali několik pěkných umístění v popředí startovního pole a opět si vytvořili spoustu krásných osobních rekordů, k čemuž jim gratulujeme! Výsledky ke stažení zde.
5.3.2017

O ceny zakladatelů brněnského plavání, Brno, 11.2.2017 (50m)

Další medaili pro Plavecký klub Brno vybojovala Eliška Nesejtová a to na 70.ročníku plaveckých závodů, kterých se účastní tradičně pouze brněnské oddíly. Závody se konaly v sobotu v brněnské padesátce, což byla pro naše závodníky premiéra. A byla to premiéra vydařená, padlo hodně osobních rekordů a kdyby se vyhlašovalo po ročnících, mohlo být medailí víc. Ve výsledcích proto uvádíme i umístění v ročníku. Ke stažení zde. Děkujeme za účast a gratulujeme k předvedeným výkonům!
12.2.2017

Brněnský tučňáček, Brno, 28.-29.1.2017 (25m)

Poslední lednový víkend jsme se jako nově vzniklý Plavecký klub Brno zúčastnili mezinárodních plaveckých závodů v Brně na Lesné. Ve velké konkurenci českých a slovenských plavců jsme se neztratili, a dokonce zásluhou Lucie Sochorové získali historicky první medaili pro náš klub a hned zlatou! Zabojovali však i ostatní naši závodníci a vytvořili si pěkné osobní rekordy. Nejmladší startovali v kategorii se staršími, proto ve výsledcích uvádíme i umístění v ročníku. Všem našim plavcům děkujeme za účast a gratulujeme k osobním rekordům! Výsedky ke stažení zde.
30.1.2017